NS services: Difference between revisions
No edit summary |
|||
| Line 6: | Line 6: | ||
! Cmd || Name | ! Cmd || Name | ||
|- | |- | ||
| 0 || CountAddOnContentByApplicationId | | 0 || [1.0.0-6.2.0] CountAddOnContentByApplicationId | ||
|- | |- | ||
| 1 || ListAddOnContentByApplicationId | | 1 || [1.0.0-6.2.0] ListAddOnContentByApplicationId | ||
|- | |- | ||
| 2 || CountAddOnContent | | 2 || CountAddOnContent | ||
| Line 14: | Line 14: | ||
| 3 || ListAddOnContent | | 3 || ListAddOnContent | ||
|- | |- | ||
| 4 || GetAddOnContentBaseIdByApplicationId | | 4 || [1.0.0-6.2.0] GetAddOnContentBaseIdByApplicationId | ||
|- | |- | ||
| 5 || GetAddOnContentBaseId | | 5 || GetAddOnContentBaseId | ||
|- | |- | ||
| 6 || PrepareAddOnContentByApplicationId | | 6 || [1.0.0-6.2.0] PrepareAddOnContentByApplicationId | ||
|- | |- | ||
| 7 || PrepareAddOnContent | | 7 || PrepareAddOnContent | ||
|- | |- | ||
| 8 || [4.0.0+] GetAddOnContentListChangedEvent | | 8 || [4.0.0+] GetAddOnContentListChangedEvent | ||
|- | |||
| 100 || [7.0.0+] CreateEcPurchasedEventManager | |||
|} | |||
== IPurchaseEventManager == | |||
This is "nn::ec::IPurchaseEventManager". | |||
{| class="wikitable" border="1" | |||
|- | |||
! Cmd || Name | |||
|- | |||
| 0 || SetDefaultDeliveryTarget | |||
|- | |||
| 1 || SetDeliveryTarget | |||
|- | |||
| 2 || GetPurchasedEventReadableHandle | |||
|- | |||
| 3 || PopPurchasedProductInfo | |||
|} | |} | ||