Kernel: Difference between revisions
KRecursiveLock -> KMutex. Also, KRecursiveLock. |
|||
| Line 100: | Line 100: | ||
| 0x2F0 || u64 || CoreMask | | 0x2F0 || u64 || CoreMask | ||
|- | |- | ||
| 0x2F8 || u64 || | | 0x2F8 || u64 || CoreMaskOverride | ||
|- | |- | ||
| 0x300 || u64 || ThreadId | | 0x300 || u64 || ThreadId | ||
| Line 106: | Line 106: | ||
| 0x308 || u64 || | | 0x308 || u64 || | ||
|- | |- | ||
| 0x310 || | | 0x310 || [[#KSynchronizationObject]]* || SignalledObjectPtr | ||
|- | |- | ||
| 0x318 || u64 || | | 0x318 || u64 || | ||
| Line 132: | Line 132: | ||
| 0x568 || u64 || | | 0x568 || u64 || | ||
|- | |- | ||
| 0x570 || | | 0x570 || [[#KSynchronizationObject]] || SignalledObjectPtr? | ||
|- | |- | ||
| 0x578 || KLinkedListNode || | | 0x578 || KLinkedListNode || | ||
| Line 140: | Line 140: | ||
| 0x598 || KLinkedListNode || | | 0x598 || KLinkedListNode || | ||
|- | |- | ||
| 0x5A8 || KLinkedListNode || | | 0x5A8 || KLinkedListNode || NodeFor__ThreadsOnSameCore | ||
|- | |- | ||
| 0x5B8 || u64 || | | 0x5B8 || u64 || | ||
| Line 156: | Line 156: | ||
| 0x5E4 || u32 || SchedulingFlags_Default | | 0x5E4 || u32 || SchedulingFlags_Default | ||
|- | |- | ||
| 0x5E8 || u32 || | | 0x5E8 || u32 || WaitSync_RetVal | ||
|- | |- | ||
| 0x5EC || u32 || | | 0x5EC || u32 || | ||
| Line 172: | Line 172: | ||
| 0x604 || u32 || CpuCore | | 0x604 || u32 || CpuCore | ||
|- | |- | ||
| 0x608 || | | 0x608 || u8 || State | ||
|- | |||
| 0x609 || u8 || IsRunning | |||
|- | |||
| 0x60A || u8 || | |||
|- | |||
| 0x60B || u8 || | |||
|- | |||
| 0x60C || u8 || | |||
|- | |||
| 0x60D || u8 || | |||
|- | |||
| 0x60E || u8 || HasExited | |||
|- | |||
| 0x60F || u8 || HasCpuCoreOverride | |||
|- | |- | ||
| ... || ... || ... | | ... || ... || ... | ||
|} | |} | ||
= KProcess = | = KProcess = | ||