Kernel: Difference between revisions

Line 157: Line 157:
| 0x560 || u64[8] || UnusedZeroes
| 0x560 || u64[8] || UnusedZeroes
|-
|-
| 0x5A0 || u64 ||
| 0x5A0 || u64 || UnusedZero
|-
|-
| 0x5A8 || u64 ||
| 0x5A8 || u64 || UnusedZero
|}
|}
</div>
</div>
Line 230: Line 230:
| 0x290 || u32 || From_CreateProcessInfo_0xC
| 0x290 || u32 || From_CreateProcessInfo_0xC
|-
|-
| 0x298 || u64 ||
| 0x298 || u64[5] || Unused [?]
|-
| 0x2A0 || u64 ||
|-
| 0x2A8 || u64 ||
|-
| 0x2B0 || u64 ||
|-
| 0x2B8 || u64 ||
|-
|-
| 0x2C0 || [[#KProcessHandleTable]] || HandleTable
| 0x2C0 || [[#KProcessHandleTable]] || HandleTable
Line 274: Line 266:
| 0x2400 || u64[8] || UnusedZeroes
| 0x2400 || u64[8] || UnusedZeroes
|-
|-
| 0x2440 || u64 ||
| 0x2440 || u64 || UnusedZero
|-
|-
| 0x2448 || u64 ||
| 0x2448 || u64 || UnusedZero
|-
|-
| ... || ... || ...
| 0x2450 || u64[6] || Unused [?]
|}
|}
</div>
</div>