SVC: Difference between revisions

Line 60: Line 60:
|-
|-
| 0x1D || svcArbitrateAddress? || X0=ptr, W1=value || W0=result
| 0x1D || svcArbitrateAddress? || X0=ptr, W1=value || W0=result
|-
| .... || ? || ? || ?
|-
|-
| 0x1F || svcConnectToPort || X1=port_name_str || W0=result, W1=handle
| 0x1F || svcConnectToPort || X1=port_name_str || W0=result, W1=handle