HID services: Difference between revisions
No edit summary |
|||
| Line 281: | Line 281: | ||
|- | |- | ||
| 2000 || [10.0.0+] [[#ActivateDigitizer]] | | 2000 || [10.0.0+] [[#ActivateDigitizer]] | ||
|- | |||
| 3000 || [15.0.0+] | |||
|- | |||
| 3001 || [15.0.0+] | |||
|- | |||
| 3002 || [15.0.0+] | |||
|- | |||
| 3003 || [15.0.0+] | |||
|- | |||
| 3004 || [15.0.0+] | |||
|- | |||
| 3005 || [15.0.0+] | |||
|- | |||
| 3006 || [15.0.0+] | |||
|- | |||
| 3007 || [15.0.0+] | |||
|- | |||
| 3008 || [15.0.0+] | |||
|- | |||
| 3009 || [15.0.0+] | |||
|- | |||
| 3010 || [15.0.0+] | |||
|- | |||
| 3011 || [15.0.0+] | |||
|} | |} | ||
| Line 1,019: | Line 1,043: | ||
|- | |- | ||
| 136 || [3.0.0+] GetShiftGyroscopeCalibrationValue | | 136 || [3.0.0+] GetShiftGyroscopeCalibrationValue | ||
|- | |||
| 137 || [15.0.0+] SetSixAxisSensorMode | |||
|- | |- | ||
| 140 || [3.0.0+] DeactivateConsoleSixAxisSensor | | 140 || [3.0.0+] DeactivateConsoleSixAxisSensor | ||
| Line 1,425: | Line 1,451: | ||
|- | |- | ||
| 31 || [[#SendKeyboardLockKeyEvent_2|SendKeyboardLockKeyEvent]] | | 31 || [[#SendKeyboardLockKeyEvent_2|SendKeyboardLockKeyEvent]] | ||
|- | |||
| 32 || [15.0.0+] SetSystemKeyboardState | |||
|- | |||
| 33 || [15.0.0+] UnsetSystemKeyboardState | |||
|- | |- | ||
| 101 || [[#AcquireHomeButtonEventHandle]] | | 101 || [[#AcquireHomeButtonEventHandle]] | ||
| Line 1,689: | Line 1,719: | ||
|- | |- | ||
| 1134 || [6.0.0+] GetUsbFirmwareUpdateState | | 1134 || [6.0.0+] GetUsbFirmwareUpdateState | ||
|- | |||
| 1135 || [15.0.0+] InitializeUsbFirmwareUpdateWithoutMemory | |||
|- | |- | ||
| 1150 || [8.0.0+] SetTouchScreenMagnification | | 1150 || [8.0.0+] SetTouchScreenMagnification | ||