HID services: Difference between revisions
No edit summary |
No edit summary |
||
| Line 216: | Line 216: | ||
| 312 || [17.0.0+] ForceDeactivateConsoleSixAxisSensor | | 312 || [17.0.0+] ForceDeactivateConsoleSixAxisSensor | ||
|- | |- | ||
| 320 || [21.0.0+] | | 320 || [21.0.0+] EnableNpadImu | ||
|- | |- | ||
| 321 || [21.0.0+] | | 321 || [21.0.0+] DisableNpadImu | ||
|- | |- | ||
| 400 || [3.0.0+] [[#IsUsbFullKeyControllerEnabled]] | | 400 || [3.0.0+] [[#IsUsbFullKeyControllerEnabled]] | ||
| Line 338: | Line 338: | ||
| 3011 || [15.0.0+] ResetFullKeyKeyboardMap | | 3011 || [15.0.0+] ResetFullKeyKeyboardMap | ||
|- | |- | ||
| 3012 || [21.0.0+] | | 3012 || [21.0.0+] GetDebugPadGenericPadMap | ||
|- | |- | ||
| 3013 || [21.0.0+] | | 3013 || [21.0.0+] SetDebugPadGenericPadMap | ||
|- | |- | ||
| 3014 || [21.0.0+] | | 3014 || [21.0.0+] GetDebugPadKeyboardMap | ||
|- | |||
| 3015 || [21.0.0+] SetDebugPadKeyboardMap | |||
|- | |- | ||
| 3110 || [S2] | | 3110 || [S2] | ||
| Line 378: | Line 380: | ||
| 3143 || [S2] | | 3143 || [S2] | ||
|- | |- | ||
| 3150 || [21.0.0+] | | 3150 || [21.0.0+] SetMouseLibraryVersion | ||
|} | |} | ||
| Line 1,227: | Line 1,229: | ||
| 22 || [[#UnsetMouseAutoPilotState]] | | 22 || [[#UnsetMouseAutoPilotState]] | ||
|- | |- | ||
| 23 || [21.0.0+] | | 23 || [21.0.0+] AddMouseSideWheelDelta | ||
|- | |- | ||
| 25 || [16.0.0+] SetDebugMouseAutoPilotState | | 25 || [16.0.0+] SetDebugMouseAutoPilotState | ||
| Line 1,429: | Line 1,431: | ||
| 256 || [S2] | | 256 || [S2] | ||
|- | |- | ||
| 261 || [21.0.0+] | | 261 || [21.0.0+] UpdateDesignInfo12 | ||
|- | |- | ||
| 266 || [21.0.0+] | | 266 || [21.0.0+] GetUniquePadButtonCount | ||
|- | |- | ||
| 267 || [21.0.0+] | | 267 || [21.0.0+] | ||
| Line 2,370: | Line 2,372: | ||
| 1322 || [20.0.0+] AcquireTouchScreenAsyncWakeCompletedEvent | | 1322 || [20.0.0+] AcquireTouchScreenAsyncWakeCompletedEvent | ||
|- | |- | ||
| 1323 || [21.0.0+] | | 1323 || [21.0.0+] StartTouchScreenAutoTuneForSystemSettings | ||
|- | |- | ||
| 1324 || [21.0.0+] | | 1324 || [21.0.0+] AcquireTouchScreenAutoTuneCompletedEvent | ||
|- | |- | ||
| 1325 || [21.0.0+] | | 1325 || [21.0.0+] IsTouchScreenAutoTuneRequiredForRepairProviderReplacement | ||
|- | |- | ||
| 1326 || [21.0.0+] | | 1326 || [21.0.0+] | ||